Tartu linna päev jagas kasutaja Tartu 2024 - Euroopa kultuuripealinnaks Tartu sõnum Euroopale on "Ellujäämise kunstid" / Tartu 2024 - Arts of Survival.

Tartu 2024 - Euroopa kultuuripealinnaks
Ette mõtlemist, tulevikku vaatamist ning pisut intriigi = sõnum, millega Tartu kandideerib 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlile.
... Loe edasiTõmba koomale

Tartu 2024 sõnum Euroopale on “Ellujäämise kunstid” (“Arts of Survival”). Me jutustame kultuuri kestmise lugusid. Me anname tuleviku Euroopale eredamat tooni. Me kuulutame Tartu eristumist...

1 nädal tagasi

Tartu 2024 - Euroopa kultuuripealinnaks

Tartu on väga ilus linn.....piisavalt suur ja piisavalt väike.....igalpool mujal võib käia küll aga alati Tartu ikka tagasi......minujaoks armas kodulinn:)

1 nädal tagasi
Avatar

Comment on Facebook

Tartu linna päev 2016 – Ooperisümbioos

Saabuval linna päeval ehk 29. juunil 2016 lähevad ooper ja klassikaline muusika linna peale.

Ooperisolistid kohtuvad teiste muusikutega „ooperisümbioosideks” – laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest, ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust ning surmtõsiselt ja ülearu pühalikult ei suhtuta sellel päeval ei ilma, inimestesse ega endasse. Kuulama oodatakse lahkelt nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.

Õhtusel galakontserdil saavad raekoja platsil veel kord kokku kõik päeva põhilised ooperisümbioosijad, armastatud solistid, oodatud aariad ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkester.

Tartu linna päevana tähistatakse 29. juunit – rahvakalendris peetri- ehk peeterpaulipäev ja kirikukalendris linna apostlite Peetruse ja Pauluse päev – alates 2003. aastast. Sellel päeval aastal 67 märtrisurma läinud apostlid Peetrus ja Paulus olid keskaegse Tartu kaitsepühakud, kelle võtit ja mõõka on kujutatud linna vapil.

Linna päeval saab meelt lahutada, tarkust koguda ja häid kontserte nautida. Tavapäraselt toimub ekskursioone (seekord nii maal kui jõel!) ja teisi traditsioonilisi linna päeva ettevõtmisi, kaasa lööb Tartu muuseume, raamatukogusid ja kohvikuid.

INSTAGRAMS
@tartu_linna_paev

Tartu Loodusfestival 2016